ספרים מומלצים

ספרים מומלצים

לפני שנים רבות קיבל עם ישראל את התואר "עם הספר" ואפשר לומר שגם היום, עשרות שנים לאחר מכן, אנחנו עדיין נושאים תואר זה בכבוד, אנחנו יכולים לראות את זה על פי כמויות חנויות הספרים בישראל וכן על פי כמות הספריות וכמות הקוראים.

לשמחתנו, במהלך השנים נפתחו גם לא מעט מקומות אשר מאפשרים לנו לקבל המלצות על ספרים, בין אם מדובר בספרים של סופרים וסופרות ישראליים ובין אם מדובר בספרים מתורגמים. ספרים מומלצים זו הדרך שלנו, גם להכיר ספרים חדשים וגם להחליט איזה מבין הספרים יכול להתאים לנו, בין אם זה ליום יום, בין אם זה לנסיעה, מתנה או כל דבר אחר.

ספרים מומלצים

הגדרה של ספר מומלץ היא הגדרה אמורפית, הגדרה סובייקטיבית, הרי כל אחד יכול למצוא הגדרות משלו לכך. יש מי שיבחר ספרים מומלצים על פי הכותב, כלומר, מבחינתו אם מדובר בספר של כותב מסוים, אז ברור מאליו שהוא מומלץ, בעוד שבמקרים אחרים לא, יש מי שיבחר ספרים מומלצים על פי סוג הספר או שנת היציאה שלו, יש מי שיבחר ספרים מתוך רשימה של ספרים ישראלים בלבד או זרים בלבד. ויש מי שלא יסתכל כלל על רשימה ספציפית אלא פשוט יקבע באופן "עיוור" מה נחשב מומלץ בעיניו ומה לא. הרי ייתכן מאוד שהוא ימצא ספר של סופר ישראלי שהוא אוהב ולצידו ספר מז'אנר אחר של סופר זר שהוא אוהב.

צריך לומר, ספרים מומלצים אינם הופכים בהגדרה לספרים רב מכר או ספרים איכותיים. אנחנו יכולים למצוא ברשימות של ספרים מומלצים, לא מעט ספרים שאינם זכו להצלחה, בוודאי שלא בנקודת הזמן בה הם יצאו. לא פעם אנחנו נמצא ספרים שרק כעבור שנים רבות זכו להצלחה ולכבוד שמגיע להם. כמו כן, ברשימות של קוראים רבים אנחנו נמצא ספרים אשר בהגדרה שלהם, הם כאלה שאינם ספרי איכות, אינם ספרים של ספרות גבוהה בהכרח.

למה צריך רשימה של ספרים מומלצים? כך יהיה לנו הרבה יותר קל ופשוט להחליט מה מומלץ לנו לקרוא ומה פחות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכירו את המצעים המושלמים לקיץ
החלומות שלנו מלמדים אותנו רבות על האישיות שלנו ועל החיים שלנו ובכך אין כל ספק. אך רבים מהמומחים...
קרא עוד »
יול 20, 2018
מעבדי קול חזקים: הרביעייה הפותחת
מהו מעבד קול? מעבד קול, או 'פרוססור' באנגלית, הוא מכשיר במערכת ההגברה ותפקידו לפצל תדרים באופן...
קרא עוד »
אוק 31, 2019
איך בוחרים חברת שליחויות לרואי חשבון?
בעידן של האינטרנט השירות של המשלוחים נעשה יותר רלוונטי מאי פעם ועם רמת הדרישה כך גם גדל המספר של...
קרא עוד »
פבר 19, 2017