ספרים מומלצים

ספרים מומלצים

לפני שנים רבות קיבל עם ישראל את התואר "עם הספר" ואפשר לומר שגם היום, עשרות שנים לאחר מכן, אנחנו עדיין נושאים תואר זה בכבוד, אנחנו יכולים לראות את זה על פי כמויות חנויות הספרים בישראל וכן על פי כמות הספריות וכמות הקוראים.

לשמחתנו, במהלך השנים נפתחו גם לא מעט מקומות אשר מאפשרים לנו לקבל המלצות על ספרים, בין אם מדובר בספרים של סופרים וסופרות ישראליים ובין אם מדובר בספרים מתורגמים. ספרים מומלצים זו הדרך שלנו, גם להכיר ספרים חדשים וגם להחליט איזה מבין הספרים יכול להתאים לנו, בין אם זה ליום יום, בין אם זה לנסיעה, מתנה או כל דבר אחר.

ספרים מומלצים

הגדרה של ספר מומלץ היא הגדרה אמורפית, הגדרה סובייקטיבית, הרי כל אחד יכול למצוא הגדרות משלו לכך. יש מי שיבחר ספרים מומלצים על פי הכותב, כלומר, מבחינתו אם מדובר בספר של כותב מסוים, אז ברור מאליו שהוא מומלץ, בעוד שבמקרים אחרים לא, יש מי שיבחר ספרים מומלצים על פי סוג הספר או שנת היציאה שלו, יש מי שיבחר ספרים מתוך רשימה של ספרים ישראלים בלבד או זרים בלבד. ויש מי שלא יסתכל כלל על רשימה ספציפית אלא פשוט יקבע באופן "עיוור" מה נחשב מומלץ בעיניו ומה לא. הרי ייתכן מאוד שהוא ימצא ספר של סופר ישראלי שהוא אוהב ולצידו ספר מז'אנר אחר של סופר זר שהוא אוהב.

צריך לומר, ספרים מומלצים אינם הופכים בהגדרה לספרים רב מכר או ספרים איכותיים. אנחנו יכולים למצוא ברשימות של ספרים מומלצים, לא מעט ספרים שאינם זכו להצלחה, בוודאי שלא בנקודת הזמן בה הם יצאו. לא פעם אנחנו נמצא ספרים שרק כעבור שנים רבות זכו להצלחה ולכבוד שמגיע להם. כמו כן, ברשימות של קוראים רבים אנחנו נמצא ספרים אשר בהגדרה שלהם, הם כאלה שאינם ספרי איכות, אינם ספרים של ספרות גבוהה בהכרח.

למה צריך רשימה של ספרים מומלצים? כך יהיה לנו הרבה יותר קל ופשוט להחליט מה מומלץ לנו לקרוא ומה פחות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חקירות כלכליות – מה מוגדר כחקירה כלכלית ומי יכול לבצע אותה
לרוב, כשאנחנו חושבים על משרדי חקירות פרטיות הדברים שעולים לנו בראש הן חקירות שקשורות לנושאים שבינו...
קרא עוד »
ספט 15, 2022
חברת ניהול ועד בית
למה לי לקחת ללב? שואלים את עצמם רבים מהשכנים בישראל אשר ממלאים את תפקיד ועד הבית. ואכן, למה לקחת ללב את...
קרא עוד »
ינו 25, 2018
לא חייבים לצאת מהבית כדי לרכוש בגדים
אחת מהמותרות הגדולות שהביא העידן החדש לחיינו, היא הנוחות האדירה של רכישת בגדים באינטרנט....
קרא עוד »
אפר 26, 2015