הכוונה תעסוקתית לנשים

הכוונה תעסוקתית לנשים

נשים שאינן יודעות מה הן רוצות לעשות מתווספות לנשים שעסקו שנים רבות במקום אחד שבו התגבשה כל הזהות התעסוקתית שלהן וכעת כבר לא. משבר תעסוקתי יכול להיות בתחילת הדרך או באמצעה, כאשר נשים מאבדות קשר עם מה שהן יודעות על עצמן ובגלל נסיבות חיים מסוימות הן חייבות לשנות כיוון או לבחון מפת דרכים חדשה. בכל מקרה כזה המשבר הופך לאתגר, כאשר אפשר להכווין תעסוקתית את האישה ולעזור לה למצוא את עצמה תוך כדי כך. זה אומר לעבוד איתה על ההעדפות שלה, היכולות שלה, הכישורים שרכשה באמצעות השכלה או ניסיון תעסוקתי, יחד עם הרצונות והשאיפות שלה. כל זה משתלב בנסיבות החיים שלה ובאפשרויות שעומדות לפניה. החדשות הטובות הן שהיום זה מותר יותר מתמיד לבחון דרך תעסוקתית גם באמצע החיים ולשנות כיוון. החדשות הטובות עוד יותר הן שזה גם הרבה הרבה יותר קל מאשר בעבר לעשות דברים כאלה ולמצוא טעם חדש ומקצוע חדש בחיים.

צומת דרכים

צומת דרכים תעסוקתי זה אומר נשים שאיבדו את מקום עבודתה וזה קורה יותר ויותר שמקומות עבודה אינם יציבים ומתערערים פתאום. אנשים מנסים להכין את עצמם ולהתכונן לבאות אולם לא תמיד הם מצליחים לצפות מה שיכול לקרות. השינויים בכלכלת העולם השפיעה על כולם וההשלכות הן כאלה שנשים מוצאות את עצמן לעתים במצבים הרבה יותר קשים, במיוחד אם יש להן ילדים שתלויים בהן והן לא יכולות להיות ניידות יחסית ולהחליף צורת חיים רק בגלל פיטורים. ההיערכות החדשה חייבת לקחת בחשבון גם מגבלות אלה אבל היתרון שלה שלהבדיל מהעבר יקשיבו הפעם טוב יותר. הכוונה תעסוקתית לנשים עוזרת במציאת פתרון ארוך טווח ולא רק כיבוי שריפות מקומי. כלומר, בהכוונה תעסוקתית כזאת ננסה למצוא מה היא באמת אוהבת לעשות ולמנף את זה לתכנית עבודה רבת שנים, שלפיה תוכל להתקדם ולבנות את עצמה תוך שילוב בנסיבות חייה והתאמה אליהן.

הכוונה תעסוקתית אישית לטווח ארוך

ההכוונה התעסוקתית לוקחת בחשבון את הכישרונות של האישה ומנסה לבדוק אם יש משהו מדויק יותר שהיא יכולה לעשות בשימוש בכך. אולי דווקא הקמת עסק כעצמאית היא דווקא הפתרון הנכון למי שנכפתה עליה אבטלה? אולי שינוי תחום לחלוטין והסבה מקצועית נכון לה יותר גם משום שהתחום שבו עסקה היה לא יציב? בהכוונה תעסוקתית לוקחים בחשבון גם את אופק ההתפתחות של כל אישה כך שהטווח הארוך נחשב לא פחות מפתרון למשבר אקוטי.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לענייני משפחה בצפון
במידה ונתקלתם בצורך של שכירת עורך דין לענייני משפחה בצפון כדאי לכם לקרוא תחילה מאמר זה. עורך דין...
קרא עוד »
נוב 01, 2017
טופרים – למה צריך אותם?
מזרונים לילדים באיכות גבוהה הם האלמנט החשוב ביותר בחדר השינה של הילדים. הוא שומר על הגב שלהם כשהם...
קרא עוד »
אוג 11, 2021
הסרת קעקועים
נתחיל בעצה כללית: כאמרת הסבתות כ"שאת תופרת תחשבי על כך שאולי תצטרכי לפרום", כך גם כשעושים קעקועים...
קרא עוד »
אוג 06, 2017