סודוקו לילדים

סודוקו לילדים

ילדים הם סקרנים מטבעם כדי להעשיר את הידע שלהם חשוב מאד למצוא משחקי חשיבה שיהיו מתאימים לגילאים שלהם, אחד המשחקים הפופולאריים שניתן למצוא היום הוא סודוקו לילדים. מדובר על משחק עם מספרים הכולל טבלה שמסודרת לפי 9 משבצות החולקות ל9 ריבועים. מה שצריך לעשות זה לשבץ את כל אותם 9 מספרים בכל ריבוע אבל! שספרה אחת תופיע אך ורק פעם אחת. סודוקו לילדים מייצר חשיבה לוגית הגיונית ומעשיר את עולמם של הילדים בתחום החשבון.

 הפך לקלאסיקה

אם היינו רגילים למשחקי הקלפים, או משחקי משבצות כאלו ואחרים היום גם סודוקו לילדים נכנס למשבצת וניתן לראות כמעט בכל מקום , עיתונים, פורומים, אתרים וכדומה את הסודוקו מככב. הסודוקו התחיל מהעיתונים והמגזינים השונים אך קיבל תפנית משמעותית והיום ניתן למצוא באתרים סודוקו לילדים ברמות שונות שמתאימות לכל גיל, יחד עם זאת ניתן לשלב מספר משחקי סודוקו ולהפוך את המשחק לחוויה של ממש. מדריכים לסודוקו תמצאו כאן.

הבדל בין סודוקו לילדים לסודוקו למבוגרים

כשם שיש סודוקו לילדים יש נו גם סודוקו למבוגרים אבל האם קיים הבדל בניהם? ובכן התשובה חד משמעית כן. על פניו נראה הדבר פשוט וקל לייצר סודוקו לילדים אך אם נכנס קצת יותר לעומק נבחין שמדובר בעבודה לא פשוטה וצריך לחשוב בדיוק רב יותר על היכולת של הילד , לאיזה גיל מתייחס אותו סודוקו אם מדובר בגיל נמוך אז כמובן שיש לבדוק מאפיינים נוספים כמו למשל לילדים בגילאים יסודי להוריד את כמות המשבצות וכן הלאה.

יחד עם זאת גם כאשר מדובר בילדים יש לבדוק רמות קושי שונות מן הקל אל הקשה ולפי כך להתאים את הגיל הנכון והמתאים שבו הילד יוכל להשתתף במשחק ולהצליח.

ישנם מקומות ואתרים בהם ניתן להוריד סודוקו לילדים להדפסה עם ציורים ודמויות מסביב כך שלילד יהיה הרבה יותר נעים וקל יותר להתחבר למשחק ולבצע אותו באופן מוצלח יותר.

ללא ספק משחק סודוקו לילדים מאפשר התפתחות לוגית מהירה ויכולת חשיבה מרחבית מה שעוזר להם בעתיד, לכן מומלץ להתחיל לתרגל את הסודוקו (כמובן ברמות קושי משתנות) עוד בגילאים הצעירים. זוהי ללא ספק חוויה מעצימה וגם מעסיקה את הילדים לזמן לא מועט ומאפשרת להם להעביר את הזמן גם בכיף וגם תורמת ללמידה שלהם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה מרוויחים בהייטק
הייטק נחשב לאחד התחומים הרווחיים ביותר כיום ולכן רבים מחפשים אחר הדרך הטובה ביותר לעשות הסבה ולעבור...
קרא עוד »
אפר 21, 2021
לפני שאתם חותמים על המסמכים: תובנות מכריעות על מדוע גישור גירושין הוא מחליף משחק
ניווט בעולם המבוך של גירושים הוא אף פעם לא פשוט. כשאתה מדשדש בז'רגון המשפטי, סערה רגשית ואי ודאויות...
קרא עוד »
אוק 17, 2023
איך בוחרים כיורים למטבח
כיורי מטבח הם סוג של כיור בצורת קערה גדולה ועמוקה שניתן למצוא במטבח. הם משמשים בדרך כלל לשטיפת כלים,...
קרא עוד »
אוג 21, 2022