משרות חוקר אבטחת מידע – כמה אפשר להרוויח מזה

בוודאי כולכם יודעים שתחום אבטחת המידע הינו תחום מבוקש ביותר בימינו. לא תוכלו למצוא כיום  ארגון, קטן ככל שיהיה, שלא משקיע משאבים לצורך אבטחת המידע היקר לו כל כך. מאמר זה יסקור מידע אודות התחום והסכומים אותם ניתן להרוויח בתחום אבטחת המידע כיום.

מה זה חוקר אבטחת מידע ומהי חשיבות תפקיד זה?

חוקר אבטחת מידע (ובאנגלית Chief Information Security Officer) הוא מי שמתמחה במחקר וניתוח של מערכות המידע והרשתות במטרה לאתר ולפתור פרצות אבטחה. חוקרי אבטחת מידע הם חלק חשוב ומהותי מצוות האבטחה של כל ארגון, שכן הם מסייעים לזהות חולשות פוטנציאליות במערכת שעלולות להיות מנוצלות על ידי האקרים. כדי למצוא משרות חוקר אבטחת מידע ולהצליח בתחום של ניהול אבטחת מידע, אתם צריכים להיות בעלי הבנה טובה של אופן פעולת מערכת המחשוב וכמו כן, עליכם להיות מסוגלים לזהות את סיכוני אבטחה פוטנציאליים, בעלי יחסי אנוש מעולים, חשיבה יצירתית ועוד. 

מהי הנדסה הפוכה ובמה היא תורמת להצלחה של מנהל אבטחת מידע?

מדובר בתהליך של פירוק של דבר מסוים במטרה להבין איך הוא עובד. ניתן להחיל זאת על תוכנה על מנת למצוא נקודות תורפה שניתן לנצל. חוקרי אבטחת מידע משתמשים בהנדסה הפוכה כדרך למצוא נקודות תורפה בתוכנה כך שניתן יהיה לתקן אותן. 

מהן המשכורות הממוצעות של חוקרי אבטחת מידע?

כמו בכל תחום שתבחרו לעסוק בו, השכר לרוב נקבע על פי הותק, הניסיון והמיומנות של המועמדים.  יחד עם זאת, ניתן לומר כי שכר אבטחת מידע הוא גבוה יחסית כבר מהשנה הראשונה בתחום. עובד שאינו בעל ניסיון יכול להרוויח בתור התחלה בין 12,000 ל-14,000 ₪ בחודש והשכר כמובן רק יעלה בהמשך.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לצרפתית – איך זה קשור אלינו?
הרבה אנשים עוברים הליכים מסוימים בתוכם הם צריכים חתימת נוטריון. תהליך כזה נדרש חתימה של נוטריון גם...
קרא עוד »
מאי 29, 2018
אישור בטיחות אש
כל מבנה, בין אם הוא מבנה פרטי או אחר, צריך לקבל מספר אישורים על מנת שיהיה ניתן להפעיל אותו. אלמלא אותם...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018
מה השיטה היעילה ביותר להדברת ג'וקים?
אם אתם לא רוצים לראות ג'וקים מופיעים יותר בביתכם, אז במקום להסתמך על שיטות ריסוס לא יעילים, יהיה כדאי...
קרא עוד »
אוק 01, 2020