איך מתכוננים ללימודים אקדמיים?

לימודים אקדמיים

שנת הלימודים האקדמאית כבר ממש מעבר לפינה, אך לפני שאלפי סטודנטים יפקדו את האקדמיות השונות ברחבי הארץ, יש כמה וכמה הכנות שחשוב לבצע על מנת להתחיל את השנה ברגל ימין. אז איך מתכוננים ללימודים אקדמאיים? הכנו לכם מדריך ייחודי בנושא.

לימודים אקדמיים

רכישת ציוד נחוץ

לפני ששנת הלימודים תחל, רצוי להצטייד במחשב נייד, כלי כתיבה איכותיים, מחברות ותיק גב אורתופדי. זה לא משנה איך אוהבים לסכם את החומר הנלמד, כי בין כה וכה תצטרכו גם כלי כתיבה וגם מחשב נייד, זה בעיקר בשל העובדה שרוב מערכי השיעור מועברים באמצעות מצגות ומאמרים מקוונים ואילו למבחני הסמסטר ניגשים עם כלי כתיבה. כמובן שאם אתם עתידים ללמוד מקצוע מתמטי, תידרשו לקנות ציוד נוסף כמו סרגלים, מחוגה, מחשבון מדעי ועוד. אגב, כדאי לקנות קלסר גדול, בו תוכלו לתייק את כל המבחנים, העבודות ויתר המסמכים הנחוצים לכם למשך התואר (לשם כך היעזרו בשמרדפים).

במהלך התואר תידרשו להדפיס עבודות ולהגיש מטלות. לפני שתמהרו לרכוש מדפסת חדשה, מוטב לברר אם קיימות מדפסות בתשלום סמלי ברחבי האקדמיה. בדרך כלל, השירות ניתן תמורת מחיר צנוע (כמה אג' פר דף) וסטודנטים רבים מעדיפים להוזיל עלויות ולהיעזר בו מאשר לרכוש מדפסת חדשה. מעבר לזה, כדאי להצטייד בקופסת אוכל ובבקבוק מים שומר קור (ובחורף תרמוס שומר חום), שכן, אלה יסייעו לכם במהלך ימי לימודים ארוכים.

בררו על מלגות

יש לא מעט מלגות לסטודנטים שעשויות לסייע לכם לעמוד בתשלומי התואר ולממן את הלימודים, גם אם רק באופן חלקי. ישנן מלגות כמו מלגת משרד החינוך שניתנת לסטודנטים שזקוקים לסיוע וישנן מלגות כמו פר"ח, בה הסטודנטים מסייעים לאוכלוסייה ומקבלים בעבור הסיוע תשלום כספי למימון הלימודים.

מוטב לברר מהן המלגות שמתאימות לכם באמצעות חיפוש קליל במנוע החיפוש. כמו כן, כדאי לברר אם העיר שבה אתם מתגוררים מעניקה לתושביה הסטודנטים מלגות – תתפלאו לפעמים לגלות שאתם זכאים ליותר מלגות ממה שחשבתם.

דרכי הגעה לאקדמיה

בנוגע להגעה לאקדמיה – מוטב שתתארגנו מראש. בחלק מהמקרים תיאלצו לנסוע בתחבורה ציבורית, או להיעזר ברכב האישי שלכם. אך ישנם מוסדות בהם אגודת הסטודנטים מארגנת לוחות טרמפים, כך כל הסטודנטים שבוחרים להגיע לאקדמיה עם רכבם הפרטי, ממלאים אותו בנוסעים ומקבלים מהם תשלום סמלי בעבור הנסיעה. ברוב המקרים, לוחות טרמפים משתלמים הרבה יותר, לכן כדאי לברר אם הם קיימים במוסד הלימודים שבו אתם עתידים ללמוד.

מתכננים לעבוד במהלך התואר?

אם אתם מתכוונים לעבוד במהלך התואר, כדאי לקחת בחשבון שתואר אקדמי עשוי להשתלט על הזמן הפנוי שלכם. לכן מוטב לחפש עבודות שמתאימות לסטודנטים או לחילופין, אם אתם כבר מחזיקים בעבודה קבועה, כדאי לעדכן את ההנהלה בנוגע לתחילת לימודיכם ולבקש באופן זמני לעבוד באחוזי משרה נמוכים יותר.

פתרונות דיור

ישנן אפשרויות שונות למגורים במהלך התואר, בעוד שחלק מהסטודנטים נשארים לגור אצל ההורים, חלק דווקא בוחרים לשכור דירות שקרובות לאקדמיה או להתגורר במעונות הסטודנטים. אם אתם לא מתכננים לגור בבית של ההורים, בררו מול האקדמיה מהם פתרונות הדיור שהיא מציעה, משום שבחלק מהמקרים זה עשוי להיות משתלם יותר ממגורים בשכירות.

 

הלימודים האקדמיים קרובים מתמיד, אך בטרם תחלפו על פני השומר שבכניסה ותצטיידו בתעודת סטודנט, וודאו שכל הדברים הנחוצים לכם מאורגנים ומסודרים לקראת החוויה באקדמיה. בהצלחה!

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי להזמין חברה מקצועית לניקוי חלונות בבית
מי לא אוהב בית מטופח? חלונות בוהקים? מסילות נקיות מכל רבב? נדמה כי אין מי שיענה על כך בשלילה. אבל להשקיע...
קרא עוד »
דצמ 06, 2018
הרצאות על יחסים – מדוע זה כדאי?
מי שמעודכן בכל מה שקורה בארץ ובעולם: יודע שכיום, יותר ויותר אנשים מעוניינים לשמוע הרצאות של שי רצר, או...
קרא עוד »
יול 21, 2019
שלט לד לפרסום העסק שלך
שלט לד לעסק או לחנות זוהי דרך מצוינת להאיר את העסק ולהעיר את הלקוחות... מי מאתנו לא נתקל באותם שלטי...
קרא עוד »
ינו 17, 2017