דגשים לבחירת גן ילדים

בחירת גן ילדים בימים אלה היא אינה בחירה קלה. אומנם ישנם גנים הפרוסים על הערים בהם אנו גרים, אבל שום דבר לא מבטיח לנו כי הגן שנבחר הוא יהיה הגן בטוב ביותר והאיכותי ביותר לילדים שלנו. ולכן בבחירת גן מוצלח יש לשים לב לכמה דגשים עיקריים.

אז מהם הדגשים לבחירת גן:

נראות הגן

הרושם הראשוני קובע גם בבחירת גן. כאשר אתם הולכים לראות גן חשוב להקדיש לפחות חצי שעה לכל גן, ולבדוק את הגן מבחינת הנראות שלו. בדקו האם הגן מזמין, צבעוני, בעל משחקים רבים, האם הוא נקי? האם יש בגן מספיק חלונות לכניסה של חמצן, והאם הוא בטיחותי.

בדקו כמה ילדים יש בגן

כמות הילדים בגן היא אחד הדברים החשובים בגני ילדים. כמות ממוצעת של ילדים בגן כיום הינה 15 תינוקות בתינוקייה, 23 פעוטון בפעוטון, ו35 ילדים בגן. היחס בין המטפלות לילדים אמור להיות מטפלת אחת ל6 תינוקות, מטפלת אחת ל9 פעוטות, ושתי גננות ל 35 ילדים. זכרו כי ככל שמספר המטפלות גדול יותר – כך היחס לילדי יהיה פרטני יותר.

שעות פעילות הגן

עוד דגש שיש לשים אליו לב הוא שעות פעילות הגן. בדקו האם שעות פתיחת הגן וסגירתו נוחים לכם, האם ישנה אופציה להארכת השהות של הילד בגן , האם במקרים של איחור ישנה תוספת תשלום, והאם הגן עובד ביום שישי.

עלות הגן

חשוב מאד להבין אם עלויות הגן מתאימות לתקציב שלכם. גנים ציבוריים יהיו בדרך כלל זולים יותר מגנים פרטיים. עם זאת, גנים פרטיים מציעים בדרך כלל יותר גננות ומטפלות לעומת הגנים הציבוריים, ויותר חוגי העשרה. חשוב לבדוק מה כלול במחיר הגן, האם ישנם דמי הרשמה, האם התשלום יכול להשתנות ועוד.

טווחי הגילאים בגן

עוד אלמנט חשוב לבדיקה וחשוב בעיקר להתפתחות של הילד. בדקו באילו גילאים הילדים הנמצאים בגן, מהו הגיל הממוצע בגן והאם הוא מתאים לגיל של ילדכם. חשוב לבדוק האם הגן מחולק לפי קבוצות ואם כן מה קריטריונים לחלוקה?

על מה ניתן להתפשר ועל מה אסור בחיפוש גן ילדים

בחיפוש גן ילדים ניתן להתפשר על גן שהוא מעט מרוחק מהבית, שעות פתיחה או על גודל הגן. דברים כמו בטיחות הילדים, כמות הגננות בגן, אוכל בריא, איכות והשכלת המטפלות – הם דברים שחשוב לא לוותר עליהם בדגשים לבחירת גן מתאים לילדכם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו אשפתון?
כל עירייה, כפר או קיבוץ רוצים שהמרחב הציבורי שלהם יהיה הנקי ביותר. בכלל בשנים האחרונות חלה עליה גדולה...
קרא עוד »
אוג 17, 2017
למה לעשות ביטוח סיעודי קבוצתי?
מעוניינים לעשות ביטוח סיעודי ולא בטוחים איזה מסלול מתאים לכם יותר- הפרטי או הקבוצתי? מרגישים שאתם...
קרא עוד »
נוב 21, 2016
תשלום ביטוח לאומי למנקה בלי בירוקרטיה
אתם לא צריכים להסתמך על תשלום בדרכים מסורבלת ומייגעות של ביטוח לאומי ופנסיה לעובדי משק הבית שלכם....
קרא עוד »
יול 06, 2021