קורס עיצוב גרפי – למי זה מתאים ומה חשוב לדעת?

היום להיות גרפיקאי הוא מקצוע מבוקש מאוד בשוק. כל המדיה שלנו דורשת עיצוב ושיווק נכון של התוכן או המוצר שלה ולכן תחום זה הופך לרחב ותחרותי. נפתחות מידי שנה חברות פרסום שונות שמגדילות את הביקוש ואת התחרות.

מה זה בעצם עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי הוא ציור של תמונה או איור תוכן שאמור להתבצע בדרך שיווקית לעיני המתבונן. בעבר היו נוהגים לכתוב כתבי עת או כתבי קודש שמאופיינים נכונה לתוכנם ויהיו נאמנים לקוראים, שהם בעצם הלקוחות או הצופים של היום. היום העיצוב הגרפי מתבצע על ידי עיצובים שונים של לוגו, איור או תמונה על ידי תוכנות מחשב, שכמוהן יש המון בשוק וכל אחת עוסקת בתחום שונה בתוך העיצוב עצמו. למשל: תוכנת הפוטושופ, אילוסטרייטר, דרימוויבר, פלאש, אינדיזיין ועוד רבות אחרות.

קורס העיצוב הגרפי יכול להימשך כשנה ויש כאלה קצת יותר ותנאי הקבלה דורשים ראיון בסיסי ומבחן כניסה שמותאם לדרישות
הקורס. בלימודי עיצוב גרפי ישנו דגש בולט על שלושה נושאים עיקריים, הראשון הוא כל הקשור לתפעול העיצוב הגרפי עצמו על ידי שוק התוכנות הרחב והמגוון שקיים, הנושא השני הוא העיצוב עצמו כאומנות לכל דבר מול ההיבט השיווקי משמע יצירת מוצר מוגמר שמשרת הן את הפן האומנותי והן את הפן השיווקי מאחר וזוהי מטרת העיצוב מלכתחילה. הנושא השלישי הוא העיצוב הגרפי עצמו בכל המדיה הקיימת. עיצוב גרפי שונה ממדיה מודפסת אל מול המדיה המשודרת ולכן צריך לדעת לשרת את כל סוגי המדיה.beautiful-15704_1280

בסיום לימודי קורס עיצוב גרפי צריך להיות הגרפיקאי או המעצב הגרפי עם תיק עבודות עשיר ואיכותי. התיק צריך להיות מלא בעבודות עם תוכן ועם עבודות קונספט, הוא צריך להכיל עבודות שקשורות לכל סוג מדיה שהוא, להראות תהליך לעבודה מסוימת (עיצוב לוגו לדוגמא) מתחילתה ועד סופה, כולל התיקונים שלה כתוצר המוגמר, גיליון ציונים של המרצים אל מול המבחנים והעבודות שנדרשו במהלך הקורס ואם יש המלצות או הערות של המגמה והכל בצורה אסתטית ומסודרת. התיק עבודות הוא כרטיס הביקור של הגרפיקאי החדש, כל בעל חברה או עסק יעדיף להסתכל יותר על העבודות השונות ולא על הציונים בקורס.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כסא רחצה – מתרחצים בנוחות
כיסא אמבטיה הוא דרך נוחה להירגע. ניתן להשתמש בו במקלחת, באמבטיה או בחוף הים. כסאות אמבטיה עשויים בדרך...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023
ציוד חזרה לבית הספר
כל שנה זה קורה מחדש. הילדים חוזרים מבית הספר עם רשימה ארוכה כאורך הגלות של מוצרים שאותם חייבים הילדים...
קרא עוד »
מרץ 16, 2016
גימקים שכולם אוהבים
המשמעות של גימיק בתרגום מאנגלית לעברית הוא פעלול. יחד עם זאת, לא מדובר אך ורק בתעלולים כמו למשל שעושים...
קרא עוד »
אפר 29, 2022