בני נוער מחוננים? הנה מה שאתם צריכים לדעת לפני האוניברסיטה

מבחני מחוננים

רוב בני הנוער שנמצאים מחוננים, מוצאים באוניברסיטה מעין בריחה מהשעמום שבתיכון. מציאת האוניברסיטה הנכונה שתתאים לכל הצרכים שלה סטודנטים החל מהתאמה חברתית ועד לקרבה הביתה. לעתים הבירורים האלו יהיו קריטיים עבור נוחות הסטודנט המחונן ורווחתו, אך הכי חשוב  מכולם הוא שלאוניברסיטה יהיה את ההיצע האקדמאי המתאים עבור הסטודנט.

תלמידים והורים רבים יודעים מניסיון אישי, ואחרי אינספור מבחני מחוננים, כי איכות החינוך בבית הספר היסודי והתיכון משתנה. מורים, חברים וחומרי לימוד משתנים ממעמד למעמד ובוודאי מבית ספר לבית ספר. כשבני נוער מחוננים רבים הולכים לאוניברסיטאות, הם עשויים להרגיש שהם נסחפים אחר אחרים ולא מצליחים למצוא את הנישה שלהם. אז איך בכל זאת נגשים לבחון אוניברסיטה? אם אתם תלמידי תיכון מחוננים, אתם רוצים לקרוא את זה-

מבחני מחוננים

בקרו בשיעורים

אם יש כמה קורסים שמעניינים אתכם בכמה אוניברסיטאות שונות, נסו לשבת בשיעור אחד של הקורסים בהם אתם מתעניינים. ישיבה בשניים, שלושה שיעורים יכולה לתת לכם הבנה של קצב השיעור, האינטנסיביות שלו, המורכבות ואיך המידע נלמד. כן, אתם עלולים בסופו של דבר לשבת בשיעור של מרצה לא מעניין במיוחד. אבל אתם יכולים לנסות לחוש את האווירה בכיתה, של הסטודנטים. האם הם מתעניינים בחומר הנלמד? האם אתם יכולים לדמיין את עצמכם יוצרים אינטראקציה כלשהי בעתיד איתם?

קראו את תיאורי הקורסים

גם אם אתם לא יכולים לבקר באוניברסיטה שמעניינת אתכם, אתם תמיד יכולים להיכנס לאתר של אותה אוניברסיטה ולהסתכל על מערך השיעורים, על הסילבוס והטקסטים שהוקצו לאותו הקורס. לרוב, החומר אף יחולק לפי שיעורים. דבר שייתן לכם מעט אינדיקציה על קצב הלימוד. בדקו עם עצמכם, האם החומר מעניין ומאתגר? האם הם עומדים בפני אוניברסיטאות ומכללות אחרות שבדקתם?

שילוב אקדמיה בתיכון

אפשרות הקיימת במדינתנו היא האפשרות לשלב את לימודי התיכון עם לימודים אקדמאיים. אם ביצעתם מבחני מחוננים בעברכם וכמו כן גם בתיכון, תוכלו בעזרת משרד החינוך לקבל מלגה שתאפשר לכם ללמוד באוניברסיטה מספר שעות אקדמיות שיקבעו לכם ביחד עם הלימודים בתיכון ועד השלמת הבגרות כולה. כך, תוכלו לצאת בסיום שנה יב' גם עם תעודת בגרות וגם בדרך לתואר אם לא לקראת סיומו.

בתור תלמידים מחוננים, יש לכם את היכולת לבחון את הדברים שמעניינים אתכם ביתר תשומת לב. כאשר תינתן לכם האפשרות להגיש את מועמדותכם לאוניברסיטאות או למכללות המעניינות אתכם, ודאו כי יש לכם את כל המידע שאתם צריכים כדי להיות בטוחים שבחרתם נכון. אם התכוננתם למבחני מחוננים בעבר, אתם בודאי תדעו איך להתכונן למבחן הקבלה שהאוניברסיטה תעשה לכם ואתם תעשו לה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לקבל מה שמגיע לכם: ייעוץ עו"ד במקרה של נזקי גוף
רק מי שנפצע יודע כמה שלמות הגוף היא דבר חשוב ומשמעותי לחייו. אין ספק כי כל פגיעה גופנית היא דבר איום...
קרא עוד »
מאי 10, 2018
לחקור את פלאי האלומיניום הבלגי
אלומיניום בלגי טומן בחובו אינספור יתרונות שלעיתים אינם שמים לב אליהם אך חיוניים לתעשיות שונות....
קרא עוד »
מרץ 11, 2024
החורף הגיע – 6 חומרי איטום מומלצים
החורף הישראלי אינו יודע הרבה מאוד גשמים בשנים האחרונות. אך גם המעט שיש לנו, דיים להרטיב, לחלחל ולעיתים...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018