למה כדאי להתחיל לדבר עם ילדים גם בשפה האנגלית

אנגלית לילדים
אנגלית לילדים

בישראל, כך פורסם לאחרונה, מתחילים ללמוד אנגלית בבית הספר יחסית בגיל מתקדם. זה חבל, מפני שילדים יפיקו הרבה מאוד תועלת אם הם יחשפו לשפה הזאת בשלב כמה שיותר מוקדם. נסביר למה כדאי להתחיל לדבר עם ילדים גם בשפה האנגלית ומדוע יש הורים שאפילו שוכרים לצורך כך מורה פרטי באנגלית.

קליטת שפה באופן טבעי

המוח של בני אדם הוא איבר מופלא והוא תמיד יכול ללמוד דברים חדשים, אפילו בגיל מתקדם. יחד עם זאת, בגיל הילדות המוקדמת המוח של כולנו הרבה יותר פתוח לקלוט שפה חדשה. הקליטה הזאת מגיעה באופן טבעי וללא הרגשה של "לימוד", שקיימת בגילאים יותר מתקדמים. לא צריך להביא הוכחות מסובכות לשם כך. כולנו למדנו את שפת האם בגיל צעיר, בלי להרגיש שמדובר בלימוד. את השפה או השפות הבאות, הרבה יותר קשה לקלוט. לכן, להתחיל לדבר עם ילדים גם בשפה האנגלית וגם עם שיעורים פרטיים זה מתנה נפלאה.

ציונים גבוהים יותר באנגלית

לדעת לדבר אנגלית ולהרגיש בטוח עם השפה, זה נהדר בפני עצמו. אבל מלבד זאת, כדאי להתחיל לדבר עם ילדים גם בשפה האנגלית כהכנה לבית הספר. ילדים שמדברים אנגלית בגיל צעיר מקבלים ציונים הרבה יותר טובים במקצוע הזה, בבית הספר. כמובן, שהדבר יבוא לידי ביטוי גם הרבה שנים לאחר מכן, בכל בחינה באנגלית. כך למשל בבחינה פסיכומטרית, במבחנים מקצועיים שונים למשל בתחום התכנות (באנגלית) וכדומה.

שפה נוספת תורמת ליצירתיות

העובדה הבאה מרגשת במיוחד: כדאי להתחיל לדבר עם ילדים גם בשפה האנגלית, משום שילדים דו לשוניים חושבים קצת אחרת. מחקרים מגלים כי ילדים דו לשוניים מגיל צעיר חושבים בצורה מאוד מקורית ויצירתית. זאת מפני שכל שפה מגרה את החשיבה באופן קצת שונה.

אולי יעניין אתכם גם: מורה פרטי לצרפתית

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג חלבי לשבועות – קייטרינג כחול לבן
חג השבועות הוא החג היהודי החוגג את מתן תורה לעם היהודי. החג נמשך שישה ימים וכולל מגוון מסורות...
קרא עוד »
מאי 23, 2023
5 טיפים להדברה עצמית
אם אתם רוצים להדביר בעצמכם ולבצע ריסוס נגד טרמיטים, אתם בהחלט יכולים לעשות את זה. כמובן שתלוי הדבר...
קרא עוד »
מאי 02, 2021
מתי צריך עורך דין תביעה לפינוי מושכר?
יש בבעלותכם דירה להשקעה ובחרתם להשכיר אותה. מצאתם שוכרים נחמדים וחתמתם על חוזה. אך לצערנו פעמים רבות...
קרא עוד »
נוב 23, 2020