סדנאות יצירה לילדים – הרבה יותר מעוד סדנה

בתהליך התפתחות של ילד, יש לעבודות יצירה מקום מאוד משמעותי. גם אם הילד לא יהיה צייר, פסל או בכלל יעסוק ביצירה בעתיד, הרי שיש לרעיון משמעות חשובה ולכן גם מומחים ממליצים לעבוד עם הילד על הצד הזה, ללא הפסקה. 

קבלו מידע על סדנאות לאירועים

כל ילד חייב להיות מסוגל ליצור יצירות שונות. זה אומר, לעבוד עם חומרים שונים, להוציא לפועל רעיונות, להבדיל בין צבעים, להבדיל בין חומרים, להבין מה קורה כשמחברים חומר אחד לחומר אחר ועוד. במהלך תהליך של עבודות יצירה, הילדים לומדים כיצד להוציא רעיונות לפועל, כיצד לדמיין דברים ולנסות להפוך אותם למשהו אמיתי, הם לומדים להסתכל על הדברים בצורה רחבה ומעניינת ועוד. 

אחת הדרכים לעבוד עם ילדים על כך, היא באמצעות סדנאות יצירה. מדובר על סדנאות אשר מועברות הן במסגרת מתנ"סים, הן במסגרת בית הספר והן במסגרות אחרות, פרטיות. המשמעות של סדנאות יצירה לילדים היא, עבודה בקבוצה, עם מורה/מרצה שמתמחה הן בעבודות יצירה והן בעבודות עם ילדים, וכמובן שימוש בחומרים ואמצעים שונים. 

מדוע סדנת יצירה היא הרבה יותר מעוד סדנה?

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, במהלך הסדנה הילד לומד דברים שונים שהוא לא בהכרח ילמד ויקבל דרך מקומות אחרים. בגן או בבית הספר, לא בהכרח יעבדו איתו באופן אישי ומתקדם כמו במקרה של סדנת יצירה. מעבר לכך, בסדנה, הרבה פעמים, הוא יוכל להגשים את עצמו בצורה הרבה יותר משמעותית מאשר במקום אחר. 

חשוב לציין, זה תלוי כמובן בסוג הסדנה ובאיכות שלה. לכן חשוב לבדוק באיזו סדנה מדובר, מי מעביר אותה, מה הוא מציע לילדים, ועד כמה אכן הילדים יכולים לבוא לידי ביטוי באופן כזה שישרת אותם. 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ברכות מקוריות – איך יוצרים ברכה מקורית
אם היינו צריכים לחלק אנשים על פי סוג הברכות שהם כותבים עבור אירועים שונים, אזי שהיינו מוצאים שני...
קרא עוד »
ספט 14, 2020
מהו אשפתון?
כל עירייה, כפר או קיבוץ רוצים שהמרחב הציבורי שלהם יהיה הנקי ביותר. בכלל בשנים האחרונות חלה עליה גדולה...
קרא עוד »
אוג 17, 2017
מערכת חימום תת רצפתית
מערכת חימום תת רצפתית הינה הפתרון האולטימטיבי לחימום הבית בחודשים הקרים של השנה. מערכות אלו שנמצאו...
קרא עוד »
אפר 05, 2017