לימודי הנדסאי בניין

אתר הבנייה הוא מקום אשר מסתובבים בו אנשים רבים בעלי תפקידים שונים. חלקם הם פועלים פשוטים שעוסקים בבניית המבנה מבחינה פיזית וחלקם אנשים שונים שהתפקיד שלהם לפקח על העבודה ולוודא שהיא נעשית על פי הכללים וצמודה לתכנית הבניה. תפקידו של הנדסאי הבניין הוא להיות צינור שמקשר בין התכנון ההנדסי של המבנה לביצוע הפיזי שלו בשטח קרי באתר הבניה.   הוא גם זה נותן את  הוראות לגורמים השונים, בעלי המקצוע שנמצאים בשטח ומבצע בקרה שוטפת על מהלך הבניה הסדיר והתאמתה לתכנית המקורית.

הוא גם עומד בקשר רצוף עם בעלי המקצוע השונים באתר הבניה מצד אחד, וכמובן עם הלקוח, הקבלן או המהנדס מאידך. ישנם מספר  תפקידים שאותם יכול ורשאי למלא ההנדסאי. הוא יכול לפקח על העבודה באתר הבניה  מטעם הקבלן, בתור מפקח מטעם משרד פיקוח או לעבוד בתכנון הנדסי למבנים פשוטים. הנדסאי רשאי לחתום על תכניות בניה עד ל 4 קומות זאת בניגוד למהנדס שמוסמך לחתום על כל תכנית בניה.

למי זה מתאים

להנדסאי בנין בשטח צריכה להיות  יכולת של ניהול עובדים, יחסי אנוש טובים וקבלת החלטות בשטח. נדרשת יצירתיות, ויכולת מתמטית ודייקנות. המקצוע מביא אתו בעל אחריות גדולה ואתגרים רבים. קיימות  אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. שוק הבניה בארץ הוא גדול ויש תחומים רבים שאפשר להשתלב בהם.

מספר המעסיקים הוא עצום  כולל חברות נדל"ן בניה, רשויות מקומיות, משרדים שעוסקים בתכנון הנדסי. התפקידים המוצעים נעים בין  להיות – מנהל אתרי בניה, מפקח עבודה או הנדסאי עבודה מטעם הקבלן המבצע. הנדסאי בניין בשנקר הנדסאים  יוכל להשתלב בכל אלו, ולזכות במקצוע נדרש ומרתק. הוא יכול להרוויח משכורת שהיא מעל הממוצע במשק. השכר להנדסאי בניין מתחיל הוא בסביבות  5,000 – 6,000 ₪ בחודש. ולאחר צבירה של וותק, השכר עשוי לטפס ולהגיע לרמה של 15,000 ₪

מה לומדים

הקורס מכיל תכנים שונים מתחום תורת הבניה, , חוזק חומרים, חישובים סטטיים, מתמטיקה, אנגלית, לימוד תכנות מחשב ועוד. הנדסאי בניין בשנקר הנדסאים יוכל להשתלב בקלות בשוק הבניה ולהתקדם בו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נתקעת עם רכב מושבת? זה הזמן להפטר ממנו בקלות!
מגרשי מכוניות הפזורים ברחבי הערים ובצדי הדרכים נראים כמו מגרשי גרוטאות חסרות ערך, אבל למעשה מדובר...
קרא עוד »
מאי 03, 2022
יוסי שדה וחוות שדה בר
בשנת 1998 יוסי שדה הקים את חוות שדה בר מתוך שליחות, אהבת הארץ ורצון לעזור לזולת. החווה הזו מהווה חלק...
קרא עוד »
דצמ 02, 2020
כלוב לארנבים – מומלץ שיהיה בגודל סביר
מתכננים לקנות כלוב לארנבים ורוצים לקנות את הטוב ביותר עבור הארנב שלכם? דעו לכם כי יהיה נכון מצדכם...
קרא עוד »
יול 26, 2021