חיידקים – מה הם בעצם

החיידקים הם מעין יצורים חד תאיים שמסווגים לעל ממלכות טקסומניות. אלו יצורים זעירים שלא ניתן לראות בעין אנושית והם מצורות החיים הנפוצות ביותר שקיימות. כמו כן, חיידקים מסוגלים לחיות במגוון רחב מאוד של סביבות מחייה שונות.

מה מקור השם חיידק?

מקור השם חיידק הוא הלחם של המילים חי ודק. הסיבה לכך זה עצם היות של החיידקים בצורת מקלות. במיקרוסקופ ניתן לזהות את הצורה הזו שלהם וכבר בשפה היוונית המילה חיידק גם היא מתארת יצורים בצורת מקלות, כמו בעברית.

יכולים לחיות בסביבות מחייה קיצוניות

חיידקים יכולים לחיות כמעט בכל סביבת מחייה שתוכלו להעלות על הדעת. החל מטמפרטורה חמות באופן קיצוני ועד טמפרטורות מאוד קרות. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שמדובר על יצורים שנחשבים לבין הנפוצים ביותר בעולם. אם תבחנו לעומק את ספקטרום סביבות המחייה של חיידקים תופתעו בכל פעם מחדש עד כמה הם עמידים לתנאים שונים כמו מזג אוויר קיצוני.

חיידקים במזון שאנו אוכלים

חיידקים מאוד מוכרים במזון שאנו אוכלים הם חיידקי אי-קולי. מדובר בחיידקים מסוכנים לגוף האדם והם מתרבים כל 20 דקות בתנאים מיטביים. כפי שהחיידקים הללו מתרבים במזון, כך יש שלל סוגים אחרים של חיידקים בסביבות מחייה מגוונות, בכל מקום שתוכלו להעלות בדעתכם.

לבסוף נרצה לציין כי עולם החיידקים הנו עצום ואלו מכם שירצו ללמוד אותו לעומק יוכלו למצוא ברשת שפע של מידע בנושא ולהעמיק ככל שרק ירצו. כמו כן, ניתן למצוא ביוטיוב סרטונים של ערוצי מדע אשר מסבירים בצורה מאוד יפה את עולם החיידקים. נמליץ לכם לבצע חיפוש מהיר וזאת אם תהיו מעוניינים למצוא מידע מאוד מעניין שקשור לעולם הזה של החיידקים ומה שקשור אליהם.

לחצו כאן לכניסה לאתר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד מכסים את המינוס בבנק?
  רבים מאתנו מכירים את התופעה המטרידה של המינוס בבנק. אנחנו מנסים לכסות את המינוס, הריבית בבנק...
קרא עוד »
מאי 28, 2017
מוצרים לגיל השלישי – מה כל אחד חייב
רוב האנשים לא נהנים לחשוב על כך, אך חשוב לזכור כי כולנו מתבגרים ומזדקנים. כתוצאה מכך, הגוף נחלש וזקוק...
קרא עוד »
מאי 04, 2020
סיפורים לילדים לפני השינה
סיפורים לילדים לפני השינה הם דרך מצוינת לעזור לילדים להבין את העולם. קריאת סיפורים יכולה להיות גם דרך...
קרא עוד »
יול 16, 2022