למה חשוב לעשות מכינה ללימודי רפואה בחו"ל

רשלנות רפואית

אנשים שחולמים להיות רופאים ומרגישים שזו השליחות שלהם לא באמת יוכלו לוותר על כך. עם זאת, כולנו יודעים שכדי להתקבל לפקולטות השונות לרפואה בישראל צריך לעמוד בלא מעט מבחנים ותנאי קבלה לא פשוטים. לכן ברור מדוע עוד ועוד אנשים לא מוכנים לוותר על החלום שלהם ופשוט בוחנים את האופציה של לימודים בחו"ל, כאשר לרוב מדובר על לימודים במדינות כמו: איטליה, הונגריה ועוד. זה נשמע לכם מוכר כי גם אתם חושבים על כך ולא לגמרי יודעים מאיפה להתחיל? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. אפשרות טובה שתוכל לסייע לכם היא לעשות מכינה ללימודי רפואה בחו"ל כי יש לכך כמה יתרונות:

  1. תוכלו להכיר אנשים כמוכם שבחרו במסלול הזה וליצור לעצמכם חברויות להמשך הדרך.
  2. תוכלו לקבל מידע מסודר אודות מסלול הלימודים, המדינה שאליה אתם נוסעים ועוד.
  3. תוכלו להכין את עצמכם מבחינת מבחני הקבלה, החומר הנלמד וההבנה האם באמת בחרתם במקצוע המתאים לכם.

רוב האנשים שלקחו חלק במכינות שונות לקראת לימודי רפואה בחו"ל מעידים על כך שזו הייתה בחירה נכונה, אז למה שלא תנסו זאת גם אתם?

איזה סוג של מכינה כדאי לעשות?

ככל שעוברות השנים אפשר לראות שיש עוד ועוד מקומות שבהם מתקיימות מכינות שמטרתם להכין את הסטודנטים לקראת חווית הלימודים בחו"ל. עם זאת, לא בכל מקום ההכנה מספיק מדויקת וקשורה למה שיקרה בעתיד ולא בכל מקום המרצים מספיק טובים. לכן שווה לכם לבדוק איפה אתם מתכוונים לעשות את המכינה המדוברת  וכדאי לקחת בחשבון נתונים כמו: המיקום, המרצים, הוותק של מוסד הלימודים והמחיר. אין סיבה לשלם על מכינה כזאת מחירים מופקעים ושווה לכם להשקיע כמה שיותר בבחירת המוסד שבו אתם עושים מכינה זאת.

חוות הדעת יכולות לסייע

אם יש לכם התלבטות בין מספר מקומות שבהם ניתן לעשות מכינה לקראת לימודי רפואה בחו"ל, כדאי שתבדקו מה אומרים הבוגרים. אין חכם כבעל ניסיון ולכן שווה לכם ללמוד מניסיונם של אחרים כי כך תדעו שאתם בוחרים מקום אמין וטוב. מעבר לעובדה שמכינות כאלה עולות כסף הן גם דורשות לא מעט זמן והשקעה כך שעדיף לבחור מראש במקום הטוב ביותר שקיים. לימודי רפואה בחו"ל מהווים אתגר לא פשוט לא רק ברמה השכלית או מבחינת ההתמודדות עם האוניברסיטה. יש בכך גם הרבה אתגרים רגשיים מורכבים ולכן כדאי שתיכנו את עצמכם בצורה כמה שיותר טובה ומעמיקה.

עוד אודות מכינה ללימודי רפואה בחו”ל תוכלו למצוא כאן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ זוגי – אפשר לעשות את זה בזום
כל זוג יכול למצוא את עצמו ברגע הזה – משבר גדול שאין לו מושג אחד לצאת ממנו. לרוב יהיה מדובר במשבר שיהיה...
קרא עוד »
אוג 05, 2021
איזו תחפושת למבוגרים יכולה להתאים לכם
כאשר מדברים על תחפושות, המחשבה הראשונה שעולה, היא תחפושת לילדים. הרי אנחנו רגילים שלשם כך הן נועדו. אך...
קרא עוד »
ספט 29, 2018
ניווט במבוך המשפטי: בחירת עורך דין מקרקעין
מחפשים לקנות נכס? אל תזלזלו בכוחו של עורך דין מקרקעין טוב. אבל איך בוחרים אחד? לשכוח את העצות הרגילות...
קרא עוד »
נוב 02, 2023