דברים שחשוב לבדוק לפנים שפונים לשמאי רכב

שמאי רכב

שמאות היא מקצוע של הערכות שווי באופן היותר כללי של העניין, אבל כאשר יורדים אל עומקו של המקצוע מגלים כי ישנם שמאים שאר עוסקים בתחום של המקרקעין ובו הם עברו את ההתמחות שלהם, ויש שמאים אשר נקראים שמאי ביטוח או שמאי רכב, שהם אלה האנשים אשר מבצעים את הערכות השווי עבור שווי של רכוש כמו דירה או של רכב.

שמאי רכב עוסק בשומות לכלי רכב בארץ, הוא יכול לקבוע את העלות לתיון של כלי רכב שניזוק בתאונה והוא זה שנותן לבעל הרכב חוות דעת אובייקטיבית בעניין. הוא יכול בנוסף לקבוע את השווי של רכב בשוק, את שיעור ירידת הערך של רכב שניזוק וגם קובע חבות של צד שמעורב בתאונת דרכים. מה כדאי לבדוק טרם בחירה של שמאי רכב בעניין מסוים? קראו הלאה.

ניסיון שמעיד על מקצועיות גבוהה

מכיוון שתחום שמאות רכב הוא דבר מאוד נרחב שנדרש עבור מקרים שונים של רכב חדש או משומש, זה מאוד חשוב לוודא כי הבחירה של שמאי הרכב נעשית בצורה מעמיקה באותה המידה, וזאת על מנת לוודא כי האדם שמולו עובדים הוא מהימן ובעל ניסיון שיכול לקדם את האינטרסים של האדם ששוכר את שירותיו בצורה הכי מהירה ומקצועית שאפשר.

שמאי רכב חיפה למשל שכבר פעיל בתחום המשך של עשור ומעלה יהיה כזה שיתפעל את העניין הנדון מתוך בקיאות ברורה, ומכאן הטיפול יהיה ברמה הכי גבוהה כתוצאה ישירה.

רישום שהוא בגדר של הכרח

הדבר הראשון שאותו צריכים לבחון כאשר פונים אל שמאי כזה או אחר על מנת שיבצע את העבודה שלו כהלכה הוא האם אותו שמאי הוא כזה אשר מורשה לבצע את העבודה הזו בכלל. איך מבצעים את הבדיקה הזו? די בקלות למעשה, כאשר שמאי למד את המקצוע בצורה תקינה והוא מוכשר לבצע את השמאות הוא יכול להציג גם תעודה של ההכשרה כולל ההתמחות אצל שמאי רכב מוסמך ללא כל בעיה וגם את תעודת ההסמכה אשר מעידה כי הוא שמאי רשום ויש ביכולתו לפעול עם חברות ביטוח, מוסכי רכב וחברות רכב.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רעיונות לימי הולדת
מוכנים? יודעים כבר מה יהיה ביום ההולדת של בנכם או בתכם? אם טרם הספקתם כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של...
קרא עוד »
יול 15, 2016
הכירו את המצעים המושלמים לקיץ
החלומות שלנו מלמדים אותנו רבות על האישיות שלנו ועל החיים שלנו ובכך אין כל ספק. אך רבים מהמומחים...
קרא עוד »
יול 20, 2018
תובנות על פוד טראק וקייטרינג לאירועים
יציאה למסע של תפעול משאיות אוכל או קייטרינג לאירועים דורשת הבנה מקיפה של המורכבויות הכרוכות בכך....
קרא עוד »
אפר 01, 2024