מצברי שנפ

המצבר הוא אחד הפריטים  החיוניים בכל כלי רכב ממונע. הוא חייב להיות תקין מאחר ובלעדיו לא יהיה ניתן להניע את הרכב. קיימים סוגים שונים של מצברים  והם נועדו למכוניות, למשאיות, לקלנועיות ולכלי רכב ממונעים נוספים. מטבע הדברים, אלו שנועדו לכלי רכב פרטיים הם הנפוצים ביותר. חברות רבות, ישראליות  ובינלאומיות מייצרות אותם ומפיצות אותם בישראל. מבין אלה כדאי לציין את מצברי שנפ שנחשבים נחשבים לאיכותיים מאוד ונמכרים בכל העולם. הם מבוקשים מאוד על ידי בעלי מכוניות רבים.

מצבר סגור

הם מיוצרים בטכנולוגיה מיוחדת ויש להם יתרון מהותי אחד. הם סגורים במכסים כפולים, ולכן, אין צורך לטפל בהם. אין צורך למלא בהם  מים, אין אובדן חומצה ולא נגרם נזק באזור הימצאותם. לעומת זאת,  את הפתוחים שמיוצרים אצל אחרים יש לבדוק אחת לכמה שבועות. הבדיקה העיקרית שנעשית היא לכמות המים שיש בתוכם. מצברי שנפ מיוצרים בהתאמה מרבית לאקלים  הארץ ישראלי שלאורך תקופות ארוכות בשנה הינו חם. ההתאמה הזאת לתנאי חום מאריכה את חייהם לעומת אחרים.

התאמה מושלמת

לכל אחד ניתנת אחריות שנקבעת על פי הוראות  היצרן. ויש חשיבות רבה להתקנה נכונה שלהם. במכוניות פרטיות נדרשים מצברי 12 וולט שמגיעים בהספק של בין 45 ל 90 אמפר. בעת החלפת מצבר יש להתקין מצבר שמתאים בצורה מושלמת לדגם הרכב על פי הוראות  היצרן. אחד שהינו חלש מדי לא יבצע היטב את תפקידו ויש סיכוי שלא יניע היטב את  המערכות החשמליות במכונית. אורך חייו יהיה גם קצר מהמקובל. אחד שהינו חזק מדי עלול לפגוע במערכות השונות ולגרום להן נזקים.

תפקידים שונים ברכב

מצברי שנפ ממלאים תפקיד חשוב בכל כלי רכב בו הם  מותקנים. מעבר לאספקת האנרגיה החשמלית להפעלת המנוע הם מספקים אותה גם למערכות חשמליות שונות דוגמת: מערכות תאורה, נעילת דלתות, מערכות מולטי מדיה ועוד. כאשר הם מלאים הם מסוגלים להזין מערכות אלו גם כאשר הרכב אינו מונע. הם מתמלאים כל פעם  מחדש בעת  הנסיעה. מומלץ לרכוש אותם בסניפי החברה או אצל מומחים להתקנה. רבים מהם אף מספקים שירותי התנעה, התקנה ותיקון בבית ובכל מקום נדרש אחר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה עולה כורסת טלוויזיה סיעודית?
בדרך כלל מטפלים עוזרים למטופלים הסובלים ממגבלה תפקודית עקב גיל, תאונה או מום מולד. העזרה שמטפלים...
קרא עוד »
מאי 03, 2021
מור שיקום נזקים: ייבוש מבנים מקצועי
כאשר הכול בסדר אנחנו בכלל לא חושבים על התשתיות המקיפות ואנו לא שמים עליהן כל דגש. אך כאשר יש תקלה...
קרא עוד »
אוג 25, 2018
למה לעשות ביטוח סיעודי קבוצתי?
מעוניינים לעשות ביטוח סיעודי ולא בטוחים איזה מסלול מתאים לכם יותר- הפרטי או הקבוצתי? מרגישים שאתם...
קרא עוד »
נוב 21, 2016