מהי בדיקת הינשוף וכמה היא אמינה

בדיקת ינשוף
בדיקת ינשוף

בדיקת נשיפה היא בדיקת אויר נשוף של אדם – לרוב עם נהגים – באמצעות מכשיר שאותו אישרה הממשלה ושר הבריאות. המכשיר מראה לבודק ובמקרה שלנו לשוטר, את ריכוז האלכוהול באוויר של הינשוף או את שווה ערכו בדמו של אדם קרי הנבדק, בדוגמה של נשיפה שאותה הנבדק נשף.

אם היה לבודק חדש כלשהו שנהג הרכב שיכור, או עשה עבירות תנועה או זגזג או כל דבר שמסכן את הנהגים סביבו, אותו אדם יעבור בדיקה ינשוף וזאת כמובן בהתאם להחלטת הבודק. השוטר.

מהי הכמות האלכוהול האסורה בחוק

לפי חוק במדינת ישראל אסורה נהיגה ברכב כאשר רמת ריכוז האלכוהול בדם עולה על 50 מיליגרם של אלכוהול במאה מיליליטר של דם, זאת ניתן לראות מיד בבדיקה שאותה מבצע השוטר על החשוד או 240 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף.

עפ"י דנה דוד עו"ד תעבורה, לכל סם בכלל יש פוטנציאל להשפיע לרעה על נהיגה בטוחה גם אם נחשוב שממש זה לא בכיוון. מעבר להבחנה האישית של כל אחד ואחד על השפעת או אי השפעת הסם עלינו בזמן נהיגה, ישנה סטטיסטיקה אחרת שלפיה פועלים ברוב המקרים ובמיוחד בענייני תעבורה ונהיגה שאז כל סיכון וסיכון יסוכל מיד על ידי הגורמים לכך.

ברשימת הסמים הכוללת סמים לא חוקיים ומגוון תרופות המשפיעות על האדם בזמן הנהיגה, יחולו כמובן כל החוקים הקיימים לנוהגים ברכב בהשפעה של כל סם. אחרי שנקבע שסם מכל סוג שהוא ישמש אותנו כפוטנציאלים לפגיעה ברכבים ומשתמשי הדרך, יהיה עליו איסור מוחלט וכל העונשים הכתובים בחוק יחולו גם עלינו.

כמה אמינה בדיקת הינשוף

מכשיר הינשוף שבו בודק השוטר את רמת האלכוהול שבדמינו, נחשב לאמין מצד אחד אבל ניתן במקרים רבים לערער על אמינות הבדיקה ולבקש להישפט על כך. לא כל בדיקת ינשוף שהוכחה כחיובית על צד הינשוף, תוביל בהכרח להרשעת הנהג בנהיגה בשכרות אך את הבדיקה יש לעשות בתנאים מיוחדים כאמור.

אם בדיקת הינשוף גילתה כי ריכוז האלכוהול בגופו של הנבדק עולה על המידה הקבועה בחוק, תשמש תוצאת הבדיקה ראיה בבית משפט לעניינים אלו.

קראו גם על: שלילת רישיון נהיגה

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השקעות נדל"ן באתונה – השקעה שקרובה לבית
מתעניינים לגבי השקעה בחו"ל, אך מעדיפים לעשות את זה במדינה שתהיה קרובה לישראל, כך שתוכלו לטוס אליה...
קרא עוד »
פבר 27, 2021
איך לבחור טרמפולינה בטיחותית לחצר
ילדים אוהבים לשחק, לרוץ ולקפוץ, אין בכך כל בעיה כל עוד הם לא מסכנים את עצמם או עלולים להיפגע מפעילות זו...
קרא עוד »
אוג 20, 2018
פינוי דירה עמוסה זבל
אין להעמיק מדוע אנשים גרים בדירות עמוסות בזבל, אך אם אתם בני משפחה, יש לדעת כיצד לגשת לעזור להם לצאת...
קרא עוד »
יול 09, 2017