לקראת התרחבות המשפחה – 5 דברים שחייבים לחשוב עליהם

מכונית משפחתית

תכנון מוקדם יכול לעזור בימים הראשונים עם התינוק החדש. חושבים להרחיב את המשפחה? הנה כמה דברים שצריכים להיות בראש סדר העדיפויות

הרחבה של התא המשפחתי מחייבת היערכות מוקדמת. לא משנה אם מדובר על זוג צעיר עם ילד ראשון או על משפחה גדולה, הצטרפות תינוק דורשת שורה ארוכה של התאמות מיוחדות. עם זאת, למזלם של ההורים אפשר להיעזר בניסיון הקיים ולחסוך מאמץ מיותר באמצעות רשימת דרישות מסודרת. כדאי גם לחשוב מראש על הנושאים הבאים ולהציב אותם בראש סדר העדיפויות:

 1. איך כדאי לחלק את חדרי הבית?
  עדיף לחלק מחדש את הבית עוד לפני שחוזרים מבית החולים. את זה עושים באמצעות התייעצות עם שאר הילדים, או קבלת החלטות מסודרת בין בני הזוג. השאיפה היא להקצות חדר רק לתינוק ולשים בתוכו שידת החתלה וארון בגדים. עם זאת, בבתים קטנים ניתן לצרף את התינוק לחדר קיים. במקרים כאלה הדגש הוא על פינוי אזור מסוים בחדר שיעמוד לרשות התינוק בלבד.toys-932747_1920
 1. האם הרכב ימשיך להתאים לצרכי המשפחה?
  לא כל רכב מתאים לצרכים החדשים של המשפחה שלכם. רצוי לבדוק האם הרכב מסוגל לענות על הדרישות מבחינה בטיחותית, כלכלית ופרקטית. רכב כמו crossover של סוזוקי למשל יענה על הציפיות וגם יחסוך בהוצאות דלק. הוא יכול להתאים למשפחה שנמצאת בתהליכי התרחבות ולמי שלא מוכנים להתפשר על נוחות לטובת מרווח.
 1. כמה כסף צריך לחסוך?
  השיקול הכלכלי הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההיערכות לקראת התרחבות המשפחה. רצוי להקצות סכום כסף מסוים בצד ולהשתמש בו במקרי חירום, אך במקביל לדאוג לחיסכון שוטף. במקרה של ציפייה לבן, אפשר להתחשב גם במתנות שיגיעו מהברית או הפדיון. במקרה של הולדת בת כדאי לשקול אירוע סולידי ולהזמין אליו בני משפחה וחברים קרובים.
 1. איזה אביזרים חייבים להיות בחדר של התינוק?
  family-1466262_1280הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בימים הראשונים עם התינוק החדש. מומלץ להגיע לפחות פעם אחת לחנות של מוצרי תינוקות, לקבל המלצות מאנשי מקצוע ולאסוף מידע דרך אתרי האינטרנט. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך בהוצאה של עשרות אלפי שקלים כדי להצטייד באביזרים המתאימים. יש כמה אביזרים חיוניים כמו בגדים, מוצץ, בקבוקים, שמיכה וחלוק-מגבת, ואת כל השאר ניתן לרכוש בהמשך.
 1. כיצד שומרים על הזוגיות?
  מחכים לתינוק חדש? אל תזניחו את הזוגיות. הורים שנמצאים בזוגיות יציבה יתמודדו טוב יותר עם הקשיים וישדרו אנרגיות חיוביות גם לילד. כדאי לחשוב מראש איך שומרים על הזוגיות ולהכין קרובי משפחה לבייביסיטינג. שמירה על הזוגיות תבוא לידי ביטוי בשגרה קבועה, ביציאות משותפות ובבילויים. מצד אחד קשה להתחייב לאירועים בתאריכים ספציפיים, אך מצד שני רצוי לגלות גמישות ולא לפחד לצאת מהבית.

מאמרים נוספים בנושא:

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה יעלה לכם להשיג היתר בניה לבריכה
מדובר על שאלה שקשה מאוד לענות עליה מעבר לגבי המקלדת. שכן מצד אחד היתר בנייה לבריכה לא שונה מקבלה של...
קרא עוד »
אפר 27, 2022
איך לבחור את הרמקולים המתאימים ביותר לאירוע?
אם אתם מארגנים אירוע שכולל מוזיקה או דיבור במיקרופון אתם ודאי יודעים שאתם תצטרכו לעשות שימוש...
קרא עוד »
פבר 11, 2018
אביזרים לילדות – להתלבש כמו הגדולות
כל אחת חלמה בילדותה להיות נסיכה. הרי מי לא אוהבת להתלבש יפה, לסדר את השיער בצורה מושלמת, לשים שמלה יפה...
קרא עוד »
יונ 11, 2017