מה עושים כשהגיר ברכב מתקלקל?

גיר מקולקל ברכב

כאשר הגיר ברכב מתקלקל אתם בוודאי מרגישים חסרי אונים כי כעת עומדת בפניכם הוצאה די מעצבנת שלא ציפתם לה, בעיקר כאשר מדובר ברכב חדש.

עם זאת כיום ניתן להוזיל עליות ולפעול נכון יותר שהגיר מתקלקל וזאת על ידי בחירה בין גיר מפירוק או בין גיר משופץ – מה שיכול להוזיל עלויות החלפת גיר חדש.

גיר מקולקל ברכב

אז כיצד בוחרים?

לפני שנסביר כיצד כדאי לבחור את הגיר הנכון ביותר לרכב שלכם, חשוב שתדעו כי בזמן שהגיר ברכב התקלקל חשוב מאד לפנות למוסך ולאיש מקצוע שאתם סומכים עליו על מנת לשפץ או להחליף גיר אוטומטי. כעת המוסכניק ישאל אתכם איזה גיר תרצו מפירוק או משופץ. אז מה בעצם ההבדלים?

קווים לדמותו של גיר מפירוק

גיר מפירוק הוא כזה שמחליפים בגיר המקולקל כאשר גיר מפירוק נלקח מרכבים שעברו תאונה. את הגיר קונים מהארץ או מחו"ל תוך שהסיכון הוא כי לא ברור האם חלקיו של הגיר תקינים ומה רמת השחיקה שלו.

גיר כזה מקנה גם סיכון נוסף והוא אי היכולת לדעת כמה קילומטרז' הוא עבר ומי נהג בו וכיצד הנהיגה התרחשה. קנייה של גיר מפירוק היא הימור אך היא נחשבת פתרון אטרקטיבי וזול יותר עבור רבים.

קווים לדמותו של גיר משופץ

מהצד השני של המתרס ניתן כדי לחסוך בעלויות גבוהות של גיר חדש לרכוש גם גיר משופץ. גיר מסוג זה הינו משופץ על ידי אנשי המקצוע תוך התאמה של סוג הגיר לדגם הרכב שדורש החלפה.

גיר כזה מחייב קבלת אחריות של 6 חודשים תוך שיש לשים לב כי החלק אינו פגום כבר מיצורו בחברת הרכבים, וזאת משום שאם יש לכם בעיה בגיר של הרכב שלכם – מן הסתם אותה בעיה תקרה גם ברכישת גיר משופץ של הדגם הנידון.

עם זאת לעיתים הבעיה אינה דווקא ביצור והיא קורית בשל שחיקה ולכן גיר משופץ עלול להיות מתאים לחסכון בעלויות והחלפת גיר עם קבלת אחריות ל6 חודשים.

אז אם התקלקל לכם הגיר ברכב, זה הזמן לפנות לאנשי המקצוע או לחנויות החלפים ולרכוש את המוצר הטוב ביותר עבור המכונית שלכם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרכבים לאירועים – לאיזה סוג של אירועים הם מתאימים?
מתכננים אירוע ורוצים להקפיץ את האווירה, להפתיע לטובה את המוזמנים או פשוט ליצור אווירה של אירוע גדול...
קרא עוד »
מאי 29, 2022
ביטוח חיים למשכנתא – איך זה עובד ולמה זה חשוב
פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, הינה פוליסת חיים המיועדת להחזר חובות המשכנתא והעלויות הנלוות במקרה של מות...
קרא עוד »
יול 06, 2021
כל הסיבות לקחת מורה פרטי באנגלית לילדים
אנגלית היא שפה בינלאומית שנהוגה כמעט בכל מדינה בעולם. זו השפה בה כל העולם משתמש כדי לתקשר ולנהל דו שיח...
קרא עוד »
אפר 02, 2019